pwa چیست؟

pwa چیست؟


Progressive Web Application

برنامه وب پیشرو (PWA) نوعی برنامه کاربردی است که با استفاده از فناوری‌های پلتفرم وب ساخته می‌شود، اما تجربه کاربری مانند برنامه‌های مخصوص پلتفرم را فراهم می‌کند. اجرا بر روی پلتفرم‌ها و دستگاه‌های متعدد از یک پایگاه کد . برخلاف برنامه‌های بومی، PWA‌ها نیازی به نصب بر روی دستگاه کاربر ندارند و مانند هر وب‌سایت دیگری قابل دسترسی هستند.

.PWA ها بر اساس سه اصل  قابلیت اطمینان، سرعت، و تعامل هست که با استفاده از API های جدید، PWA ها ویژگی های پیشرفته ای را ارائه می دهند که در برخی موارد کارآمدتر از برنامه های بومی هستند.
قابلیت اطمینان: وب ذاتا قابل اعتماد است. با استفاده از WebRTC، موقعیت جغرافیایی، و اعلان‌های فشاری، می‌توانید چت‌های ویدیویی بیش از حد محلی را اجرا کنید.  بااستفاده  WebGL و WebVR می توانید آن را نصب کنید و مکالمات خود را به صورت مجازی ادامه دهید. با معرفی WebAssembly، توسعه دهندگان می توانند به اکوسیستم های دیگر مانند C، C++ و Rust دسترسی داشته باشند و کارهای دقیق خود را به وب بیاورند.

سرعت: PWA ها سریع هستند. با Service Workers، PWA ها محتوای خود را ذخیره می کنند و در صورت عدم دسترسی به شبکه، صفحات آفلاین را نشان می دهند

تعامل: PWA ها درگیر هستند. با Web App Manifests، PWA ها را می توان به عنوان یک برنامه بومی در صفحه اصلی کاربر نصب کرد

امتیاز دهید.

0 / 3

رتبه صفحه شما:

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *