ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی


ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی این یک موضوع جالب و مهم است که بسیاری از کسب و کارها و مشتریان را می تواند مورد توجه قرار دهد.

چگونه یک اپلیکیشن فروشگاهی موفق بسازیم؟

اپلیکیشن های فروشگاهی یا اپلیکیشن های خرید آنلاین، از جمله اپلیکیشن هایی هستند که در دنیای امروز بسیار محبوب و پرکاربرد هستند. این اپلیکیشن ها به کسب و کارها امکان می دهند که محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به مشتریان ارائه دهند. و به مشتریان امکان می دهند . که به راحتی و با اطمینان از انواع محصولات و خدمات خرید کنند. اما چگونه می توان یک اپلیکیشن فروشگاهی موفق و جذاب بسازید . که هم کسب و کار شما را رونق بخشد و هم مشتریان شما را راضی نگه دارد؟ در این مقاله به بررسی برخی از مراحل و راهنمایی هایی برای ساخت یک اپلیکیشن فروشگاهی خواهیم پرداخت.

مرحله اول: تعیین هدف و بازار هدف

قبل از شروع به ساخت اپلیکیشن فروشگاهی، باید به چند سوال پاسخ دهید:

• برای مثال هدف شما از ساخت اپلیکیشن فروشگاهی چیست؟

•  محصولات یا خدماتی را که می خواهید ارائه دهید چیست ؟

•نوع مشتریانی که می خواهید جذب کنید؟

• چه  رقبایی دارید و چگونه می توانید از آنها متمایز شوید؟

• بودجه ای برای ساخت و توسعه اپلیکیشن فروشگاهی خود در نظر دارید؟

این سوالات به شما کمک می کنند که هدف و بازار هدف خود را تعیین کنید. و بر اساس آنها استراتژی و برنامه خود را طراحی کنید. همچنین به شما کمک می کنند که نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدات خود را شناسایی کنید. و برای مواجهه با آنها آماده شوید.

مرحله دوم: طراحی و توسعه اپلیکیشن فروشگاهی

پس از تعیین هدف و بازار هدف، باید به طراحی و توسعه اپلیکیشن فروشگاهی خود بپردازید. در این مرحله، باید به چند عامل توجه کنید:

• انتخاب پلتفرم:

شما باید تصمیم بگیرید که اپلیکیشن فروشگاهی. خود را برای چه پلتفرم هایی مانند اندروید، آی او اس، ویندوز، وب و غیره طراحی و توسعه دهید. این انتخاب بستگی به بازار هدف، بودجه و منابع شما دارد. شما می توانید از ابزارهایی مانند [React Native]، [Flutter]، [Ionic] و غیره استفاده کنید. که به شما امکان می دهند که با یک کد منبع، اپلیکیشن های چند پلتفرمی بسازید.

• انتخاب طراحی:

شما باید طراحی اپلیکیشن فروشگاهی خود را به گونه ای انتخاب کنید که هم با هویت برند و محصولات شما سازگار باشد. و هم با تجربه کاربری مشتریان شما هماهنگ باشد. همچنین باید به عناصری. مانند رنگ، لوگو، فونت، آیکون، تصویر، دکمه، منو، نوار جستجو، سبد خرید، صفحه پرداخت و غیره توجه کنید و آنها را به صورت زیبا، ساده، روان و کاربردی طراحی کنید. و شما می توانید از الگوها و قوانین طراحی موجود مانند [Material Design]، [Human Interface Guidelines]، [Bootstrap] و غیره استفاده کنید. یا طراحی اختصاصی خود را ایجاد کنید.

• انتخاب تکنولوژی:

شما باید تکنولوژی های مناسب برای توسعه اپلیکیشن فروشگاهی خود را انتخاب کنید. همچنین باید به مواردی مانند زبان برنامه نویسی، فریم ورک، بانک اطلاعاتی، سرور، امنیت، تحلیل، تست و غیره توجه کنید. و آنها را بر اساس نیازها و امکانات خود انتخاب کنید. و شما می توانید از تکنولوژی های معروف و مورد اعتماد مانند. [Java]، [Kotlin]، [Swift]، [Objective-C]، [JavaScript]، [PHP]، [Python]، [Ruby]، [Firebase]، [MySQL]، [MongoDB]، [AWS]، [Azure]، [Google Cloud]، [Firebase Analytics]، [Google Analytics]، [Selenium]، [Appium] و غیره استفاده کنید. یا تکنولوژی های جدید و نوآورانه را امتحان کنید.

• انتخاب ویژگی ها:

شما باید ویژگی هایی را برای اپلیکیشن فروشگاهی خود انتخاب کنید که هم با هدف و بازار هدف شما مطابقت داشته باشند. و هم با رقبا شما رقابت کنند. شما باید به ویژگی هایی مانند نمایش محصولات، فیلتر، مرتب سازی، جستجو، نظرات.، امتیازات، مقایسه، تخفیفات، پیشنهادات، پیگیری سفارش، ارسال، بازگشت، پرداخت، پشتیبانی، اعلانات، اشتراک گذاری، وفاداری، بازاریابی، امنیت و غیره توجه کنید. و آنها را به صورت کارآمد و کاربرپسند پیاده سازی کنید.

• انتخاب محتوا:

شما باید محتوایی را برای اپلیکیشن فروشگاهی خود انتخاب کنید که هم با محصولات و خدمات شما مرتبط باشد. و هم با مشتریان شما ارتباط برقرار کند. شما باید به محتوایی مانند عنوان، توضیح، قیمت، تصویر، ویدیو، بروشور، کاتالوگ، بلاگ، خبرنامه، رسانه های اجتماعی و غیره توجه کنید. و آنها را به صورت جذاب، معتبر، مفید و به روز ارائه کنید.

مرحله سوم: ارزیابی و بهبود اپلیکیشن فروشگاهی

پس از طراحی و توسعه اپلیکیشن فروشگاهی، باید به ارزیابی و بهبود آن بپردازید. در این مرحله، باید به چند عامل توجه کنید:

• تست: شما باید اپلیکیشن فروشگاهی خود را در موارد مختلف تست کنید و از عملکرد، کیفیت، امنیت، سازگاری، کاربرپسندی و رضایتمندی آن اطمینان حاصل کنید. شما باید از روش های مختلف تست مانند تست واحد، تست ادغام، تست سیستم، تست رابط کاربری، تست عملکرد، تست امنیت، تست مقاومت، تست قابلیت استفاده و غیره استفاده کنید و از ابزارهای مختلف تست مانند [Selenium]، [Appium]، [Postman]، [JMeter]، [Burp Suite]، [OWASP ZAP] و غیره استفاده کنید.

• بازخورد: شما باید بازخورد مشتریان و کاربران خود را در مورد اپلیکیشن فروشگاهی خود جمع آوری و تحلیل کنید و از نظرات، پیشنهادات، شکایات، انتقادات و تشویقات آنها بهره ببرید. شما باید از روش های مختلف بازخورد مانند نظرسنجی، پرسشنامه، مصاحبه، گروه تمرکزی، مشاهده، آزمون کاربری، امتیازدهی، نظردهی، گزارش خطا و غیره استفاده کنید و از ابزارهای مختلف بازخورد مانند [Google Forms]، [SurveyMonkey]، [Typeform]، [UserTesting]، [Hotjar]، [Usabilla] و غیره استفاده کنید.

• بهبود: شما باید بر اساس نتایج تست و بازخورد، اپلیکیشن فروشگاهی خود را بهبود بدهید و از رفع خطا، افزایش کارایی، به روز رسانی ویژگی ها، اضافه کردن قابلیت های جدید، بهینه سازی طراحی، ارتقاء تکنولوژی و غیره استفاده کنید. شما باید به صورت مداوم و منظم اپلیکیشن فروشگاهی خود را ارزیابی و بهبود دهید و از روش های مختلف مانند [Agile]، [Scrum]، [Kanban]، [Lean] و غیره برای مدیریت پروژه خود استفاده کنید.

با اجرای این مراحل، شما می توانید یک اپلیکیشن فروشگاهی موفق و جذاب بسازید که هم کسب و کار شما را رونق بخشد و هم مشتریان شما را راضی نگه دارد. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

برای ساخت بهترین اپلیکیشن ها میتوانید به صورت رایگان با متخصصین ایران اپکو تماس بگیرید.

امتیاز دهید.

0 / 3

رتبه صفحه شما:

1 دیدگاه

  • فروشگاه لباس آنلاین دارم و با اینستاگرام و اپ خودم دارم کار میکنم الانم میخوام سایت بسازم برای کارم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *