کارت به کارت بدون اپلیکیشن

کارت به کارت بدون اپلیکیشن


کارت به کارت بدون اپلیکیشن

کارت به کارت بدون اپلیکیشن، کارت به کارت یا انتقال وجه از کارت بانکی یکی به کارت بانکی دیگری، یکی از خدمات بانکی است که امروزه بسیار رایج و مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از این خدمت، میتوان به راحتی و سرعت بالا، مبلغ مورد نظر را از حساب خود به حساب فرد دیگری انتقال داد، بدون آنکه نیاز به مراجعه حضوری به بانک یا دستگاه خودپرداز داشته باشید.

برای انجام کارت به کارت، روشهای مختلفی وجود دارد که در این مقاله به معرفی و آموزش آنها خواهیم پرداخت. این روشها عبارتند از:

موبایل

کد دستوری 

اینترنت بانک

 کارت به کارت با دستگاه خودپرداز

کارت به کارت با موبایل

یکی از راحتترین و سریعترین روشهای کارت به کارت، استفاده از موبایل است. با موبایل میتوان از دو طریق کارت به کارت انجام داد:

• با استفاده از اپلیکیشنهای موبایلی بانکها

• با استفاده از گوشی ساده و کد دستوری

کارت به کارت با اپلیکیشن موبایلی بانک ها

بسیاری از بانکها برای ارائه خدمات بانکی به مشتریان خود، اپلیکیشنهای موبایلی طراحی و عرضه کردهاند که به آنها همراه بانک یا موبایل بانک گفته میشود. با استفاده از این اپلیکیشنها، میتوان به راحتی به حساب خود دسترسی داشت، موجودی را بررسی کرد، قبضها را پرداخت کرد، شارژ موبایل خریداری کرد و البته کارت به کارت انجام داد.

برای کارت به کارت با اپلیکیشن موبایلی بانکها، ابتدا باید اپلیکیشن مربوط به بانک خود را از فروشگاههای اپلیکیشن مانند کافه بازار، مایکت، گوگل پلی و غیره دانلود و نصب کنید. سپس باید اپلیکیشن را باز کرده و با وارد کردن شماره کارت، شماره موبایل و رمز دوم خود، ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، میتوانید از منوی اپلیکیشن، گزینهای را که مربوط به انتقال وجه یا کارت به کارت است را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره کارت مبدا (کارت خودتان) و شماره کارت مقصد (کارت فرد مورد نظر) را وارد کنید. همچنین باید مبلغ مورد نظر را نیز وارد کنید. سپس باید رمز دوم خود را وارد کرده و تایید کنید. در صورتی که تراکنش موفق باشد، یک پیامک تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال میشود و میتوانید رسید تراکنش را دریافت کنید.

کارت به کارت با گوشی ساده و کد دستوری

اگر شما از دارندگان گوشی ساده یا فیچر فون هستید و یا اپلیکیشن موبایلی بانک خود را ندارید یا نمیخواهید از آن استفاده کنید، میتوانید از روش دیگری برای کارت به کارت استفاده کنید. این روش، استفاده از کد دستوری یا کد USSD است. این کد، یک کد عددی است که با علامت ستاره (*) شروع و با علامت مربع (#) خاتمه مییابد. با وارد کردن این کد و فشردن دکمه تماس، میتوانید به منویی دسترسی پیدا کنید که امکانات مختلفی را به شما ارائه میدهد.

برای کارت به کارت با کد دستوری، ابتدا باید کد دستوری مربوط به بانک خود را بدانید. این کد برای هر بانک متفاوت است و میتوانید آن را از سایت یا شعبه بانک خود بپرسید. برای مثال، کد دستوری بانک ملی #720* و کد دستوری بانک ملت #719* است. پس از یادگیری کد دستوری، باید آن را شماره گیری کرده و دکمه تماس را بفشارید. در این صورت، یک منوی متنی برای شما نمایش داده میشود که شامل گزینههای مختلفی است. برای کارت به کارت، باید گزینهای را که مربوط به انتقال وجه یا کارت به کارت است را انتخاب کنید. معمولاً این گزینه با عدد 6 یا 7 مشخص میشود.

کارت به کارت با اینترنت بانک

روش دیگری که میتوان برای کارت به کارت استفاده کرد، استفاده از اینترنت بانک است. اینترنت بانک یک سامانه آنلاین است که با مراجعه به سایت بانک خود، میتوانید به حساب خود دسترسی داشته باشید و خدمات بانکی مختلفی را انجام دهید.

برای کارت به کارت با اینترنت بانک، ابتدا باید به سایت بانک خود مراجعه کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد سامانه شوید. سپس باید از منوی سایت، گزینهای را که مربوط به انتقال وجه یا کارت به کارت است را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره کارت مبدا (کارت خودتان) و شماره کارت مقصد (کارت فرد مورد نظر) را وارد کنید. همچنین باید مبلغ مورد نظر را نیز وارد کنید. سپس باید رمز دوم خود را وارد کرده و تایید کنید. در صورتی که تراکنش موفق باشد، یک پیامک تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال میشود و میتوانید رسید تراکنش را دریافت کنید.

کارت به کارت با دستگاه خودپرداز

روش آخری که میتوان برای کارت به کارت استفاده کرد، استفاده از دستگاه خودپرداز است. دستگاه خودپرداز یک دستگاه الکترونیکی است که در مکانهای عمومی یا شعب بانکها نصب شده است و با قرار دادن کارت بانکی در آن، میتوانید خدمات بانکی مختلفی را انجام دهید.

برای کارت به کارت با دستگاه خودپرداز، ابتدا باید کارت خود را در دستگاه قرار دهید و رمز اول خود را وارد کنید. سپس باید از منوی دستگاه، گزینهای را که مربوط به انتقال وجه یا کارت به کارت است را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره کارت مقصد (کارت فرد مورد نظر) را وارد کنید. همچنین باید مبلغ مورد نظر را نیز وارد کنید. سپس باید رمز دوم خود را وارد کرده و تایید کنید. در صورتی که تراکنش موفق باشد، یک رسید تراکنش به شما داده میشود و میتوانید کارت خود را بردارید.

کارت به کارت با وب اپلیکیشن

با استفاده از وب اپلیکیشن، میتوانید به راحتی به حساب خود دسترسی داشته باشید و خدمات بانکی مختلفی را انجام دهید.برای کارت به کارت با وب اپلیکیشن، ابتدا باید به سایت وب اپلیکیشن مربوط به بانک خود مراجعه کنید. این سایت معمولاً با پسوند app یا web مشخص میشود.

برای مثال، سایت وب اپلیکیشن بانک ملی app.bmi.ir و سایت وب اپلیکیشن بانک ملت web.bankmellat.ir است. سپس باید با وارد کردن شماره کارت، شماره موبایل و رمز دوم خود، وارد سامانه شوید. پس از ورود، میتوانید از منوی سایت، گزینهای را که مربوط به انتقال وجه یا کارت به کارت است را انتخاب کنید. در این مرحله، باید شماره کارت مبدا (کارت خودتان) و شماره کارت مقصد (کارت فرد مورد نظر) را وارد کنید. همچنین باید مبلغ مورد نظر را نیز وارد کنید. سپس باید رمز دوم خود را وارد کرده و تایید کنید. در صورتی که تراکنش موفق باشد، یک پیامک تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال میشود و میتوانید رسید تراکنش را دریافت کنید.

وب اپلیکیشن یکی دیگر از خدماتی است که می توانید با خیال راحت به بهترین برنامه نویسان شرکت ایران اپکو بسپارید.

اگر نیاز به مشاوره دارید تیم متخصص ایران اپکو در خدمت رسانی به شما در تمامی ساعات شبانه روز منتظر تماس شما می باشد.

امتیاز دهید.

0 / 3

رتبه صفحه شما:

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *